Adenoma (labdabīga priekšdziedzera hiperplāzija) sāk parādīties jau 40 gadu vecumā, un ar gadiem saslimušo daļa proporcionāli palielinās. Acīmredzot, adenoma – ir viena no novecošanās sekām. Vecuma izmaiņas notiek pie nepietiekamas audu reģenerācijas, ko izraisa hormonālā līdzsvara traucējumi un bojāto šūnu utilizācijas resursu deficīts. Neizvadītās atmirušo šūnu atliekas ir “celtniecības materiāls” citām šūnām un kalpo par vienu no tūskas rašanās iemesliem.

Atmirušās šūnas tiek izvadītas caur limfātisko sistēmu, kuras funkcija ar gadiem arī kļūst vājāka. Vielu un šūnu pārvietošanās pa limfvadiem notiek uz audu mikrovibrācijas enerģijas rēķina. Priekšdziedzera rajonā šo mikrovibrāciju rada mazā iegurņa, urīnpūšļa muskuļu tonuss un taisnās zarnas peristaltika. Organismam novecojot muskuļu asins apgāde pasliktinās, kas arī izraisa audu mikrovibrācijas deficītu, un, kā sekas, nepietiekama limfas plūsma. Papildus mazā iegurņa muskuļu tonusa samazināšanos var izraisīt problēmas mugurkaula jostas-krustu daļā.

Lai apturētu adenomas augšanu, nepieciešama ievērojama limfas plūsmas palielināšana.

Fonēšanas metode ļauj uzlabot dzīves kvalitāti un izvairīties no operācijām

Vēl 1994.gadā medicīnas praksē parādījās aparāts kontakta iedarbībai uz ķermeni ar skaņas frekvences mikrovibrācijām. Skaņas frekvences mikrovibrāciju spēja uzlabot limfas plūsmu un noņemt tūskas ieinteresēja urologus. Turpmāk metodi sāka saukt par fonēšanu. Fonēšana ne tikai kompensē mikrovibrācijas deficītu procedūras laikā, bet arī uzlabo muskuļu apgādi ar asinīm, kas rada mikrovibrāciju un uztur limfas plūsmu labā līmenī vēl vairākas stundas. Pirmie pētījumi pie adenomas tika veikti Krievijā I.I.Mečņikova vārdā nosauktajā Medicīnas akadēmijā uroloģijas katedrā 1998.gadā. Atskaitē par zinātnisko pētījumu tiek atzīmēts, ka adenoma neaug, samazinās atlikušā urīna daudzums un uzlabojas strūkla.

Pētījumi tika turpināti Kara medicīnas akadēmijā. Uroloģijas klīnikā septiņu gadu ilgie slimnieku novērojumi, kuri izmantoja fonēšanas aparātus mājas apstākļos, un divu gadu zinātniskie pētījumi apstiprināja: adenoma neaug! Visiem slimniekiem novērota dažādas pakāpes, bet acīmredzamas uzlabošanās.

 

Kā organismam palīdz “Vitafons”?

“Vitafons” iedarbojas uz pataloģijas vietu organismam dabīgā, mehāniskas mikrovibrācijas ceļā. Tas uzlabo vielu mikrocirkulāciju šūnās, audos. Mehāniskā mikrovibrācija – tas ir vitāli svarīgs organisma resurss. Šis biofiziskā enerģijas veida deficīts bremzē atveseļošanās procesus un pastiprina sāpju sajūtas. Aparātu “Vitafon” iedarbība principiāli atšķiras no citiem fizioterapijas aparātiem. “Vitafons” papildina organisma vitāli svarīgo biofizikālo mehānisko mikrovibrāciju resursu deficītu, tādēļ tā lietošana ir efektīva un droša.

Vai var gadīties tā, ka “Vitafons” nepalīdz?

Pie labdabīgas priekšdziedzera hiperplāzijas “Vitafons” ir sevišķi efektīvs. Atšķirība tikai reabilitācijas pakāpē un procedūru skaitā, ko nepieciešams veikt vēlamā rezultāta sasniegšanai. Rezultāts būs atkarīgs no procedūrām veltītā laika un sistematiskuma.

Vai “Vitafons” var nodarīt kaitējumu veselībai?

“Vitafons ” principā nevar kaitēt veselībai, jo iedarbojas ar tādu pašu mikrovibrāciju, kā tas, kas veidojas audos pie maksimāla muskuļu sprieguma. Veicot procedūru, mēs sniedzam organismam, tam dabīgus un tīrus biofiziskus mehāniskos mikrovibrāciju resursus. “Vitafona” 20 gadu izmantošanas laikā, nav novērots neviens gadījums, kad tiktu nodarīts kaitējums veselībai. Īslaicīga sāpīguma pastiprināšanās, kas reizēm rodas 3 – 4 dienas pēc hroniskas saslimšanas ārstēšanas uzsākšanas, kā arī pēc ilgstošas pretsāpju līdzekļu lietošanas, iespējams, ka tas ir nepieciešamais organisma normālas reakcijas atjaunošanas posms.

Vai var samazināt procedūru laiku?

Parasti procedūra, kas ieguvusi nosaukumu “fonēšana’’, ilgst apmēram pusstundu. Vienas procedūras laikā tiek fonētas vairākas vietas, “Vitafons” aizpilda vitāli svarīgu organisma resursa deficītu, un, ja aizpildījums nebūs pietiekošs, tad arī efekts, atbilstoši, būs zemāks. Tomēr, vienas procedūras laiku var samazināt uz procedūru skaita nedēļā daudzuma palielināšanas rēķina, vai izmantot aparātu modeļus ar lielāku vibrofonu skaitu.

Vai pastāv kontrindikācijas “Vitafona” izmantošanai?

Pastāv kontrindikācijas fizioterapijai: “Vitafonu” nav ieteicams izmantot ļaundabīgu jaunveidojumu rajonā, pie akūtām infekcijas slimībām, ja ķermeņa temperatūra augstāka par 38.5 grādiem. Par cik mikrovibrācija no vibrofona izplatās ne tālāk, kā par 10 cm, tad “Vitafonu” var izmantot vietās, kurām nav kontrindikāciju, un tas var būt visai noderīgs organismam. Tā, piemēram, fonēšana nieru rajonā uzlabo visu muskuļu resursu stāvokļa uzlabošanos uz urīnskābes paātrinātas izvadīšanas no organisma un asins elektrolīta sastāva uzlabošanās. (PH).

Vai var izmantot “Vitafonu” kopā ar citu ārstēšanu?

“Vitafona” izmantošana labi apvienojama ar visām ārstēšanas metodēm, ja tās nozīmētas pareizi. Turklāt jāņem vērā, ka “Vitafona” iedarbības rajonā palielinās mikrocirkulācija, un kopā ar to palielinās medikamentozo vielu koncentrācija. Tādēļ apvienojot ārstēšanu, parasti medikamentu devas pakāpeniski samazina.