Vibroakustiskās ārstēšanas metodes un slimību profilaksē pirmo reizi praksē tika izmantotas XX gadsimta beigās. Metodes būtība tāda, ka patoloģijas vietā tika izmantota mainīgas frekvences skaņas viļņu iedarbība. Rezultātā, iedarbības vietā ievērojami palielinās asins plūsmas un limfas plūsmas caurtece. Ārstniecības metodē vēl iekļautas vibroakustiskās iedarbības uz aknu un nieru rajonu, ievērojami palielinot to caurlaidības spējas, kā arī iedarbojas uz attiecīgo mugurkaula posmu.

Vibroakustikas aparāts Vitafon tika izgudrots 1994.gadā un kopš tā laika tas tiek izmantots daudzu valstu medicīnā. Tā darbības princips ir pietiekoši vienkāršs: aparāts Vitafon iedarbojas uz organismu ar mikrovibrāciju palīdzību, kura frekvence un amplitūda pieskaņojas mūsu organisma dabiskajai mikrovibrāciju frekvencei un amplitūdām, ievērojami palielinot asins plūsmu un limfas plūsmu patoloģijas rajonā.

Augstā ārstniecības efektivitāte, ko reizēm pat nevar izskaidrot no klasiskās medicīnas viedokļa, atrada savu izskaidrojumu ar organisma audu mikrovibrācijas atklāšanu, kas kopā ar skābekli un enerģiju ir viens no svarīgākajiem organisma resursiem. Izrādās, ka vibroakustiskā iedarbība uz organisma audiem, ne tikai uzlabo asinsriti un limfas cirkulāciju, bet arī piesātina tos ar mikrovibrācijām – nepieciešamiem organisma resursiem, kuru nepietiekamība bieži vien ir pats svarīgākais faktors tam, ka organisms nespēj uzvarēt slimību. Kopā ar šo atklājumu tika izstrādātas jaunas, daudz efektīvākas ārstēšanas metodes.