Kā pārvarēt grūtības un izārstēt locītavu

Locītava sastāv no dzīvām šūnām! Tāpat kā organisms, veselas locītavas audi (kauls, krimslis, sinoviālais pārklājums un citi) sastāv no dzīvām šūnām, un tikai šādi audi spējīgi reģenerēties un pilnīgi atjaunoties. Locītavas saslimšanas būtība – atmirušo šūnu uzkrāšanās tās audos. Bojātās šūnas nespēj dalīties, traucē reģenerācijas procesam. Atmirušo šūnu izvadīšana no locītavas audiem ir galvenie atjaunošanas procesā sarežģījumi.

Ceļa locītavas artrozeZīm. 1. Ceļa locītavas artroze

Pie fiziskām slodzēm (iešana, skriešana, nokāpšana pa kāpnēm, braukšana transportā, uzkāpšana un smagumu nešana) locītavu audi izjūt spēcīgu mehānisku iedarbību, kas spējīga izraisīt šūnu bojāeju. Ja vesela locītava nav spējusi to izturēt, tad slima locītava – vēl jo vairāk. Tieši tādēļ locītavu, īpaši kāju locītavu slimības, tiek uzskatītas par grūti izārstējamām. Lai tiktu galā ar locītavu slimību, vai tā būtu artroze, artrīts poliartrīts, meniska noslāņošanās, ir jāsaprot, kas aizsargā locītavu audu šūnas no mehāniskiem bojājumiem.

Slimības pirmcēlonis

Pasargā locītavu no pārslodzēm neiromuskulārās amortizācijas sistēma, vadot muskuļu šūnu saraušanos. Skeleta muskuļi savelk locītavu, lai izvairītos no trieciena efekta. Daudzie “mehāniskie receptori”, kas atrodas locītavu audos, ļauj nervu sistēmai nodrošināt kustību laidenumu un
locītavu aizsardzību no pārslodzēm. Šī neiromuskulārā aizsardzība “saloka kājas” pie mēģinājuma nolēkt uz izstieptām kājām. Tā mums liek arī klibot, cenšoties pasargāt slimo locītavu no pārpūles. Pat miera stāvoklī muskuļi savelk locītavu, pateicoties tam locītavas audi saņem mikrovibrācijas, kas nepieciešamas lai veicinātu eļļošanas šķidruma izdalīšanos un atmirušo šūnu izvadīšanu.

Kādēļ tiek traucēta neiromuskulārā amortizācija?

Muskuļus vada nervu impulsi, kas nonāk caur muguras smadzenēm. Nervu ceļu vadāmības traucējumi vai muskuļu nogurums izraisa locītavas neiromuskulārās aizsardzības pavājināšanos vai pat zaudējumu. Jo biežāk tas notiek, jo ātrāk uzkrājas atmirušās šūnas, kas arī gala rezultātā izraisa iekaisuma procesu. Kāju locītavu muskuļi aizsargā ne tikai pašu locītavu, bet arī amortizē triecienus uz mugurkaulu. Neiromuskulārās aizsardzības pavājināšanās izraisa gan pašas locītavas, gan arī mugurkaula paātrinātu degradāciju un vēl lielāku neiromuskulārās aizsardzības pavājināšanos. Problēmu loks noslēdzas.

Slimības provokācija

Vecums, mugurkaula osteohondroze, hronisks nogurums, stagnējošas pazīmes pastiprina locītavu slimību attīstības risku, bet to sākumam nepieciešama provokācija: trieciens, sasitums, fiziska
pārslodze, apsaldēšana. Sākumā rodas iekaisuma process – artrīts. Ja iekaisumu neizdodas uzvarēt dažu mēnešu laikā, tad locītavā sākas progresējošā deformācija – artroze. Deformējošā artroze var veidoties kā tiešas locītavas iekšējās struktūras traumatiskā bojājuma tiešas sekas, kā arī pārciesto infekcijas slimību sekas, kas izraisījušas organisma resursu izsīkumu. Bieži vien deformējošās artrozes iemesls ir vecuma izmaiņas locītavās, kas ar gadiem uzkrājas pavājinātas neiromuskulārās un reģeneratīvo procesu rezultātā.

Kā pārvarēt grūtības un izārstēt locītavu?

Fonēšanas metode, kuru mēs rekomendējam izmantošanai mājās, vērsta uz neiromuskulārās amortizācijas atjaunošanu, atmirušo šūnu izvadīšanu no bojātās zonas, asinsrites uzlabošanu un locītavu eļļošanas vielas izdalīšanos. Fonēšana izvēlēta tādēļ, ka tā ļauj pilnībā kompensēt slimību vai vecuma rezultātā veidojušos bioloģisko mikrovibrāciju deficītu. Bioloģiskās mikrovibrācijas – svarīgākais dzīvo organismu transporta resurss, kas nodrošina vielu un šūnu pārvietošanos pa audiem un kapilāriem, tas nozīmē tiešā veidā iespaido atmirušo šūnu izvadīšanu un locītavu eļļošanas vielu izdalīšanos. Gandrīz vienmēr ir bioloģisko mikrovibrāciju deficīts, kas ir viens no organisma dabīgās novecošanās iemesliem.

Pie locītavu saslimšanas, pieaug mikrovibrācijas nepieciešamība, un palielinās deficīts. Bioloģiskās vibrācijas deficīta kompensācija bojātās locītavas zonā un dažās citās svarīgās organisma zonās ir nepieciešamais atveseļošanās priekšnoteikums.

Fonēšanas metode ļauj izpildīt šo noteikumu. Par metodes efektivitāti var spriest pēc atsauksmēm. Metodes īstenošanai nepieciešams jebkura modeļa aparāts fonēšanai mājas apstākļos. Šo aparātu iedarbība iekļūst visā locītavas dziļumā, kas ir dabīga organismam, un nerada blakusefektus, un var tikt izmantota uz visu tās daļu un orgāniem. Locītavas atjaunošanas metodika paredz sekojošos pasākumus:

  • Fonēšana locītavas zonā 2 – 4 reizes diennaktī;
  • Atbilstošo mugurkaula zonu fonēšana (rīts un vakars);
  • Limfvadu fonēšana 2 reizes nedēļā: paceles bedrītē un cirkšņa zonā;
  • Slimās kājas gurna un apakšstilba muskuļu fonēšana 2 reizes nedēļā;
  • Fonēšana nieru un aknu rajonā asins kvalitātes uzlabošanai un organisma vispārējo resursu uzlabošanai (OVRU) – katru dienu;
  • Pēc iespējas atteikties no pretsāpju līdzekļiem;
  • Vienmērīga gaita: ejot laideni likt slimo kāju un (!) ļoti laideni pārvietot uz to ķermeņa smagumu. Sevišķi, kad jūs izmantojiet spieķi. Locītava viegli iztur svaru, bet nepanes straujas kustības.

Detalizēta fonēšanas metodika ietilpst aparātu piegādes komplektācijā.

 

Profilakse

Ja sāpes tikko kā radušās, nepieciešams tajā pašā dienā fonēt locītavu 2 – 3 reizes, ar 2 stundu intervālu un pirms gulētiešanas veikt fonēšanu pēc OVRU metodes. Šie vienkāršie pasākumi ļaus uz rītu jau atbrīvoties no sāpēm un atjaunot locītavas kustīgumu. Fonēšanas efekta nostiprināšanai ieteicams atkārtot procedūras nākamajās trijās dienās, bet vēl labāk – nedēļas laikā.

Jā jūs pievērsāt uzmanību locītavai pēc vairākām dienām pēc sāpju parādīšanās, tad ārstēšanas kursu ieteicams pagarināt līdz 2 nedēļām, pat, ja sāpes ātri pāriet. Ja ārstēšanu uzsāk vēlāk, nekā pēc dažām nedēļām, tad fonēšanas kursu turpināt divas nedēļas pēc visu nepatīkamo sajūtu izzušanas locītavā, lai nostiprinātu efektu un novērstu recidīva atkārtošanos nākotnē.

Jautājumi un atbildes:

Bez artrozes es vēl slimoju ar hipertoniju. Vai tas kaut kādā veidā maina
ārstēšanu?
Hipertonija un nieru funkcijas savstarpēji saistītas. Fonēšana uzlabo nieru funkciju un tādēļ ir efektīva arī pie hipertonijas. Tādēļ sākumā nepieciešams iziet mēneša fonēšanas kursu pie hipertonijas. Metodika ietilpst fonēšanas aparātu piegādes komplektā. Pēc tam, turpinot fonēšanu nieru rajonā uz maksimālo laiku, pakāpeniski palielinot fonēšanas laiku locītavas un mugurkaula rajonā. Ja pie nepieciešamā fonēšanas laika sasniegšanas AS sāk celties, tad veic vēl vienu papildus fonēšanu diennakts laikā tikai nieru rajonā.

Man ir abu ceļgalu locītavu artroze jau 7 gadus. Svars 120 kg pie auguma 162 cm, svaru nevaru samazināt. 5 gadus atpakaļ man tika veikta ostenila injekcija locītavā. 4 gadus dzīvoju bez sāpēm. Gadu atpakaļ man viss sāka sāpēt vēl stiprāk nekā iepriekš. Gadu lietoju pretsāpju līdzekļus un man tie vairs nepalīdzēja. Vai ir fonēšanas īpatnības manā gadījumā.
Jūsu gadījums ir tipisks. Vispirms vajag atteikties no pretsāpju preparātiem. Tie neārstē, bet sāpju sliekšņa samazināšana veicina bojājumu augšanu locītavās. Locītavu fonēšanai pie liela svara vēlams izmantot ne 2, bet 4 vibrofonus vienlaicīgi. Vienu vibrofonu novieto tieši uz ceļgala locītavas skriemeļa, divus vibrofonus – uz locītavas sāniem, vienu uz paceles bedrītes. Vibrofoniem cieši jāpieguļ ķermenim, un šim nolūkam jāizmanto roku un kāju fiksēšanas aproce. Nepieciešams palielināt cirkšņa zonas fonēšanas laiku līdz 10 minūtēm, bet nieru rajonā līdz 45-60 minūtēm. Maksimālā efekta iegūšanai pie minimāliem izdevumiem var izmantot vienlaicīgi vairākus aparātus fonēšanai. Lai izvairītos no invaliditātes, locītavu ārstēšanu veikt nopietni, tāpat kā pie lūzumu ārstēšanas.

Kā organismam palīdz “Vitafons”?

“Vitafons” iedarbojas uz pataloģijas vietu organismam dabīgā, mehāniskas mikrovibrācijas ceļā. Tas uzlabo vielu mikrocirkulāciju šūnās, audos. Mehāniskā mikrovibrācija – tas ir vitāli svarīgs organisma resurss. Šis biofiziskā enerģijas veida deficīts bremzē atveseļošanās procesus un pastiprina sāpju sajūtas. Aparātu “Vitafon” iedarbība principiāli atšķiras no citiem fizioterapijas aparātiem. “Vitafons” papildina organisma vitāli svarīgo biofizikālo mehānisko mikrovibrāciju resursu deficītu, tādēļ tā lietošana ir efektīva un droša.

Vai var gadīties tā, ka “Vitafons” nepalīdz?

Pie starpskriemeļu diska trūces un osteohondrozes “Vitafons” ir sevišķi efektīvs un praktiski palīdz visiem. Atšķirība tikai reabilitācijas pakāpē un procedūru skaitā, ko nepieciešams veikt vēlamā rezultāta sasniegšanai. Rezultāts būs atkarīgs no procedūrām veltītā laika un starpskriemeļu diska degradācijas pakāpes.

Vai “Vitafons” var nodarīt kaitējumu veselībai?

“Vitafons” principā nevar kaitēt veselībai, jo iedarbojas ar tādu pašu mikrovibrāciju, kā tas, kas veidojas audos pie maksimāla muskuļu sprieguma. Veicot procedūru, mēs sniedzam organismam, tam dabīgus un tīrus biofiziskus mehāniskos mikrovibrāciju resursus. “Vitafona” 20 gadu izmantošanas laikā, nav novērots neviens gadījums, kad tiktu nodarīts kaitējums veselībai. Īslaicīga sāpīguma pastiprināšanās, kas reizēm rodas 3 – 4 dienas pēc hroniskas saslimšanas ārstēšanas uzsākšanas, kā arī pēc ilgstošas pretsāpju līdzekļu lietošanas, iespējams, ka tas ir nepieciešamais organisma normālas reakcijas atjaunošanas posms.

Vai var samazināt procedūru laiku?

Parasti procedūra, kas ieguvusi nosaukumu “fonēšana’’, ilgst apmēram pusstundu. Vienas procedūras laikā tiek fonētas vairākas vietas, “Vitafons” aizpilda vitāli svarīgu organisma resursa deficītu, un, ja aizpildījums nebūs pietiekošs, tad arī efekts, atbilstoši, būs zemāks. Tomēr, vienas procedūras laiku var samazināt uz procedūru skaita nedēļā daudzuma palielināšanas rēķina, vai izmantot aparātu modeļus ar lielāku vibrofonu skaitu.

Vai pastāv kontrindikācijas “Vitafona” izmantošanai?

Pastāv kontrindikācijas fizioterapijai: “Vitafonu” nav ieteicams izmantot ļaundabīgu jaunveidojumu rajonā, pie akūtām infekcijas slimībām, ja ķermeņa temperatūra augstāka par 38.5 grādiem. Par cik mikrovibrācija no vibrofona izplatās ne tālāk, kā par 10 cm, tad “Vitafonu” var izmantot vietās, kurām nav kontrindikāciju, un tas var būt visai noderīgs organismam. Tā, piemēram, fonēšana nieru rajonā uzlabo visu muskuļu resursu stāvokļa uzlabošanos uz urīnskābes paātrinātas izvadīšanas no organisma un asins elektrolīta sastāva uzlabošanās. (PH).

Vai var izmantot “Vitafonu” kopā ar citu ārstēšanu?

“Vitafona” izmantošana labi apvienojama ar visām ārstēšanas metodēm, ja tās nozīmētas pareizi. Turklāt jāņem vērā, ka “Vitafona” iedarbības rajonā palielinās mikrocirkulācija, un kopā ar to palielinās medikamentozo vielu koncentrācija. Tādēļ apvienojot ārstēšanu, parasti medikamentu devas pakāpeniski samazina.