Mikrovibrācijas ir katrā dzīvā organismā un tām ir tikpat liela nozīme kā Brauna (siltuma) kustībai nedzīvajā dabā. Kad Brauna daļiņu kustība apstājas (pie absolūtās nulles temperatūras), apstājas arī ķīmiskās reakcijas, savukārt, kad ir pilnīgs mikrovibrāciju trūkums, dzīvajā organismā apstājas visi fizioloģiskie un bioķīmiskie procesi. Mikrovibrācijas ir tik pat nozīmīgs un neaizvietojams resurss organismam kā pārtika un skābeklis.

Dzīvnieki un cilvēki paši izraisa mikrovibrācijas savā ķermenī. To galvenais avots ir muskuļu aktivitāte (muskuļu mikrovibrācijas), kas notiek pat miera stāvoklī. Miega laikā muskuļu aktivitāte ir apmēram divas reizes mazāka, nekā nomoda laikā, tādēļ no rīta nereti ir novērojamas tūskas un stīvums kustībās. Mazkustīgs dzīvesveids būtiski pazemina kopējo mikrovibrāciju līmeni organismā, kas agri vai vēlu noved pie dažādu slimību rašanās.

Arī balss ir mikrovibrāciju avots. Bērni bieži vien skaļi raud tieši tādēļ, ka kliedziens piesātina organismu ar mikrovibrācijām. Atliek tik sākt šūpot bērnu ratiņos, un viņš uzreiz nomierinās. Kaķi miera stāvoklī stipri atslābinās, un skeleta muskuļu mikrovibrāciju samazināšanos kompensē ar murrāšanu. Pilnīgi saprātīgs fizioloģisks pamatojums ir apgalvojumam, ka smiekli pagarina dzīvi.

Vibroakustiskā terapija ļauj palielināt organisma mikrovibrāciju fonu. Tas izskaidro tās augsto efektivitāti un plašo pielietojumu. Aparātos Vitafons tiek izmantots frekvenču diapazons un svārstību amplitūdas, kas sakrīt ar pašu dzīvo organismu mikrovibrācijām.

Galvenie iedarbības apvidi – patoloģijas apvidi un apvidi bez saviem muskuļaudiem – nieres, aknas un mugurkauls. No mikrovibrāciju intensitātes tieši šajos apvidos ir atkarīgi organisma resursi, tā imunitāte un veselība.

Nieru fonēšana palielina organisma kopējos fiziskos resursus, radot spēka pieplūduma sajūtu, palielinot izturību pret fizisko slodzi, normalizējot spiedienu, uzlabojot miegu un pazeminot holesterīna līmeni asinīs.

Aknu fonēšana paātrina detoksikācijas procesus un sārņu izvadīšanu, manāmi mazina alerģiskās izpausmes.

Mugurkaula fonēšana uzlabo muguras smadzeņu asinsriti un palielina asinīs ieplūstošo cilmšūnu daudzumu, kas nepieciešamas audu atjaunošanai.

Patoloģijas apvidu fonēšana būtiski palielina sārņu izvadīšanas ātrumu, mazina tūsku, pastiprina imūnās reakcijas un paaugstina zāļu terapijas efektivitāti.

Alerģiskas zāļu nepanesības gadījumos, vibroakustiskais organisma resursu atbalsts bieži vien kļūst par vienīgo veidu kā atbrīvoties no kaites.