Par osteohondrozi mēs parasti uzzinām pēc pirmo sāpju un stīvuma sajūtas parādīšanos muguras daļā. Visbiežāk sāpes mugurā parādās liela daudzuma muguras muskuļu šūnu bojāejas gadījumā. Pateicoties biofiziskajiem mikrovibrācijas efektiem, aparātu “Vitafon” izmantošana ļauj, ne tikai, paātrināt muguras muskuļu atjaunošanu, bet arī nodrošināt audu atjaunošanas procesu pie mazākām sāpju sajūtām un ar labākiem rezultātiem. Pie osteohondrozes skriemeļu degradācija notiek pakāpeniski un nesāpīgi, jo tiem nav sāpju receptoru. Uz skriemeļu virsmas veidojas osteofīti. Uz to asajiem izaugumiem pie stipras uzspiešanas un pie ķermeņa pagriezieniem vai noliekšanās var tikt bojāti mīkstie audi, rezultātā rodas sāpes.

Iespējamie diska stāvokļi

Zīm. 1. Iespējamie diska stāvokļi

Organisma sāpīgu reakciju iemesls – nepieciešamība izvadīt no organisma bojāgājušās šūnas un jaunu šūnu reģenerācija. Šim nolūkam organisms ievērojami palielina audu spiedienu, tas arī izraisa sāpju sajūtas, kas krasi palielinās noteiktos ķermeņa stāvokļos. Kopā ar bojāgājušo audu reģenerāciju organisms cenšas “izšķīdināt” ar “imūnā iekaisuma” palīdzību osteofītu asos izaugumus.

Osteohondrozi pavada deģeneratīvas – distrofiskas izmaiņas ne tikai skriemeļu ķermeņos, bet arī starpskriemeļu diskos. Sākumā tie zaudē elastīgumu, kas izraisa pastāvīgu palielinātu slodzi uz muguras muskuļiem. Novājinātie muskuļu audu resursi var izraisīt to pārslodzi un bojāeju pat pie nelielas fiziskās slodzes palielināšanas.

 

Kā organismam palīdz “Vitafons”?

“Vitafons” iedarbojas uz pataloģijas vietu organismam dabīgā, mehāniskas mikrovibrācijas ceļā. Tas uzlabo vielu mikrocirkulāciju šūnās, audos. Mehāniskā mikrovibrācija – tas ir vitāli svarīgs organisma resurss. Šis biofiziskā enerģijas veida deficīts bremzē atveseļošanās procesus un pastiprina sāpju sajūtas. Aparātu “Vitafon” iedarbība principiāli atšķiras no citiem fizioterapijas aparātiem. “Vitafons” papildina organisma vitāli svarīgo biofizikālo mehānisko mikrovibrāciju resursu deficītu, tādēļ tā lietošana ir efektīva un droša.

Vai var gadīties tā, ka “Vitafons” nepalīdz?

Pie starpskriemeļu diska trūces un osteohondrozes “Vitafons” ir sevišķi efektīvs un praktiski palīdz visiem. Atšķirība tikai reabilitācijas pakāpē un procedūru skaitā, ko nepieciešams veikt vēlamā rezultāta sasniegšanai. Rezultāts būs atkarīgs no procedūrām veltītā laika un starpskriemeļu diska degradācijas pakāpes.

Vai “Vitafons” var nodarīt kaitējumu veselībai?

“Vitafons ” principā nevar kaitēt veselībai, jo iedarbojas ar tādu pašu mikrovibrāciju, kā tas, kas veidojas audos pie maksimāla muskuļu sprieguma. Veicot procedūru, mēs sniedzam organismam, tam dabīgus un tīrus biofiziskus mehāniskos mikrovibrāciju resursus. “Vitafona” 20 gadu izmantošanas laikā, nav novērots neviens gadījums, kad tiktu nodarīts kaitējums veselībai. Īslaicīga sāpīguma pastiprināšanās, kas reizēm rodas 3 – 4 dienas pēc hroniskas saslimšanas ārstēšanas uzsākšanas, kā arī pēc ilgstošas pretsāpju līdzekļu lietošanas, iespējams, ka tas ir nepieciešamais organisma normālas reakcijas atjaunošanas posms.

Vai var samazināt procedūru laiku?

Parasti procedūra, kas ieguvusi nosaukumu “fonēšana’’, ilgst apmēram pusstundu. Vienas procedūras laikā tiek fonētas vairākas vietas, “Vitafons” aizpilda vitāli svarīgu organisma resursa deficītu, un, ja aizpildījums nebūs pietiekošs, tad arī efekts, atbilstoši, būs zemāks. Tomēr, vienas procedūras laiku var samazināt uz procedūru skaita nedēļā daudzuma palielināšanas rēķina, vai izmantot aparātu modeļus ar lielāku vibrofonu skaitu.

Vai pastāv kontrindikācijas “Vitafona” izmantošanai?

Pastāv kontrindikācijas fizioterapijai: “Vitafonu” nav ieteicams izmantot ļaundabīgu jaunveidojumu rajonā, pie akūtām infekcijas slimībām, ja ķermeņa temperatūra augstāka par 38.5 grādiem. Par cik mikrovibrācija no vibrofona izplatās ne tālāk, kā par 10 cm, tad “Vitafonu” var izmantot vietās, kurām nav kontrindikāciju, un tas var būt visai noderīgs organismam. Tā, piemēram, fonēšana nieru rajonā uzlabo visu muskuļu resursu stāvokļa uzlabošanos uz urīnskābes paātrinātas izvadīšanas no organisma un asins elektrolīta sastāva uzlabošanās. (PH).

Vai var izmantot “Vitafonu” kopā ar citu ārstēšanu?

“Vitafona” izmantošana labi apvienojama ar visām ārstēšanas metodēm, ja tās nozīmētas pareizi. Turklāt jāņem vērā, ka “Vitafona” iedarbības rajonā palielinās mikrocirkulācija, un kopā ar to palielinās medikamentozo vielu koncentrācija. Tādēļ apvienojot ārstēšanu, parasti medikamentu devas pakāpeniski samazina.