Problēmas būtība

Starpskriemeļu trūces ārstēšana atgādina straujas upes pārceltuves remontu, kad nav iespējams apturēt upes ūdens plūsmu…

Cietie, bet elastīgie starpskriemeļu diski kopā ar muskuļiem balsta mugurkaulu. Trūces novājinātie diski nepienācīgā veidā notur skriemeļus uz fizioloģiskās ķermeņa ass, palielinot slodzi uz muskuļiem dotajā vietā.

Iespējamie diska stāvokļi

Zīm. 1. Iespējamie diska stāvokļi

Muskuļi ātri nogurst, parādās sāpes. Bojātajā rajonā ir asinsrites traucējumi. Muskuļi un nervu gali nesaņem pietiekošu barības vielu daudzumu. Parādās tūska, kuru var likvidēt tikai ar caur limfātiskās sistēmas un asinsvadiem, un tikai pateicoties mikrovibrācijām, kuras rodas pie dinamiskas muskuļu saspiešanas un atslābināšanas. Tomēr muskuļi ir pārslogoti, bet tūska neļauj tiem pilnvērtīgi funkcionēt. Tādā veidā loks noslēdzas. Novājinātie muskuļi nespēj balstīt mugurkaulu pietiekamā veidā. Pat neliela slodze var izraisīt sarežģījumus. Paši bīstamākie ir grūdieni un krasas kustības. Starpskriemeļu trūces gadījumā jābūt ļoti piesardzīgam. Pat brauciens dažādos transportlīdzekļos var saasināt problēmu. Ja ir iespējams, tad labāk izsaukt ārstu uz mājām. Ja nav, tad nepieciešams uzlikt uz jostasvietas cietu korseti pirms doties pie ārsta.

Akūtas formas gadījumā, ārstēšanā tiek iekļauta ātra pietūkuma likvidēšana un asinsrites uzlabošana. Šī perioda laikā parasti tiek nozīmēti pretiekaisuma un diurētiskie preparāti. Cilvēka, kas cieš no starpskriemeļu trūces, ārstēšanas grūtības ir tādas, ka viņš nevar atslābināties, bet viņa muguras muskuļi jau tā ir pārslogoti. Parasta masāža var būt ļoti bīstama. Neuzmanīga kustība var izraisīt tālāku audu bojājumu slimajā vietā, un pēc dažām stundām situācija pasliktināsies. Pat, ja jūs jutīsieties labāk pēc masāžas, pēc dažām stundām pietūkums var palielināties. Naktī muskuļi atslābinās, tādēļ tūska, sāpes un kustību stīvums no rīta pieaug. Tādā veidā, jums jāapsver nakts procedūras un jāizturas pret tām ļoti nopietni, neizlaižot tās. Nakts laikā tūsku veidošanās attīstās kritiski. Pēc akūta perioda beigām sākas ilgstošs reabilitācijas periods.

Atkarībā no atrašanās vietas, izmēra un rakstura, trūce var radīt dažādus draudus. To var noteikt tikai ar magnētisko rezonansi. Sevišķi bīstama ir trūce, kas spiež uz muguras smadzenēm vai nervu galiem. Šādu trūci nepieciešams nekavējoties operēt. Kā simptoms var būt akūta apgrūtināta urinēšana, iekšējo orgānu funkcionēšanas traucējumi.

Trūce, kas spiež uz muguras smadzenēm un kurai nepieciešama ķirurģiskā iejaukšanās, sastopama pietiekoši reti. Vairumā gadījumu var ārstēt bez ķirurģiskas iejaukšanās, pat, ja trūce spiež uz nervu galiem. Pats svarīgākais reabilitācijas laikā – palīdzēt organismam atbrīvoties no tūskas un ātri atjaunot pareizu muguras muskuļu funkcionēšanu. Pie ilgstošas pretsāpju un pret tūskas preparātu lietošanas, var rasties blakusefekti (piemēram, nieru un aknu funkciju traucējumi). Tādēļ ieteicama nefarmakoloģiskā terapija ar medicīnas aparāta Vitafon palīdzību.

 

Vispārējie reabilitācijas principi un mērķi:

  • nepieciešams veikt procedūras muguras muskuļu, nervu galu un muguras smadzeņu asins apgādes uzlabošanai;
  • nepieciešams veikt pasākumus limfas plūsmas uzlabošanai, ar mērķi novērst tūskas, izvadīt atmirušās šūnas no patoloģijas rajona;
  • nepieciešams cīnīties ar nakts pietūkumu un sastrēguma parādībām;
  • nepieciešams veicināt novājināta diska nostiprināšanu ar veselām šūnām;
  • nepieciešams izvairīties no pārslodzēm, bet to rašanās gadījumā veikt pirmās palīdzības pasākumus.

Ko nevar darīt ārstēšanas laikā:

  • nedrīkst izmantot vibromasažierus – to enerģija ir pārāk augsta;
  • nedrīkst trūces zonu berzt ar sūkli vai birsti ūdens procedūru laikā;
  • nedrīkst “ielikt” disku vietā – tas tikai izraisīs vēl lielākus audu bojājumus;
  • kategoriski nedrīkst stiept mugurkaulu (piemēram, karāties uz turniketa) – tas izraisīs vēl lielāku muguras muskuļu spriedzi, kuri jau tā ir pārslogoti. Krasi palielinās nopietnu sarežģījumu risks;
  • nav ieteicams veikt masāžu – tas var izraisīt pietūkuma palielināšanos dažu stundu laikā un pēc miega, ar stipru sāpju rašanās risku. Pieļaujama viegla glaudīšana;
  • nav ieteicams bez īpaša iemesla izmantot pretsāpju līdzekļus. Sāpes – organisma aizsargmehānisms, kas novērš problēmas saasināšanos.

Svarīgi noteikumi veiksmīgai reabilitācijai

Pastāv vairāki noteikumi, kuru izpilde obligāta veiksmīgai reabilitācijai pie šīs saslimšanas. Trūces novājinātie diski slikti fiksē skriemeļus fizioloģiskā ķermeņa asī, palielinot šajā vietā slodzi uz muskuļiem. Muskuļi ātri noslogojas un parādās sāpes. Pārslodzes rezultātā iet bojā daudz muskuļu šūnu, kas papildus novājina muskuļu korseti. Bojājuma vietā veidojas tūska, bet tas traucē asinsriti. Veiksmīgai reabilitācijai, svarīgi vairāku mēnešu laikā, palīdzēt organismam novērst tūsku un ātrāk atjaunot muguras muskuļu funkcijas.

Reabilitācijas programma

Muguras muskuļu funkcionēšanas atjaunošana un uzlabošana tiek veikta uz mikrovibrācijas deficīta kompensācijas rēķina, izmantojot ārējo avotu. Tā ir sava veida mikromasāža šūnu līmenī, kuras laikā tiek izmantotas dabīgās mikrovibrācijas skaņas frekvences. Procedūru sauc par fonēšanu un to var veikt patstāvīgi mājās, vairākas reizes. Fonēšana vienlaicīgi uzlabo vietējo asinsriti un limfas plūsmu, kas arī palīdz noņemt pietūkumu. Šī procedūra ir vibroakustikas terapijas daļa un, jau vairāk, kā 25 gadus tiek izmantota medicīnas praksē. Patstāvīgās ārstēšanas mājās iespējas (veikt vairākas procedūras dienā) ļauj panākt noturīgu reabilitāciju ar minimāliem izdevumiem.

Lielākā daļa strapskriemeļu disku trūces var tikt novērstas bez operācijām, pat, ja tā spiež uz nerva saknītēm. Pie ilgstošas pretiekaisuma un pret tūskas zāļu preparātu lietošanas, var attīstīties blakusefekti. Tādēļ slimniekam ar starpskriemeļu trūci rehabilitācija ir daudz lietderīgāka ar nemedikamentozām terapijas metodēm, piemēram, izmantojot “Vitafonu”.

Fonēšanas metodikas ir elastīgas un tās var adaptēt pacienta iespējām. Iedarbībai pakļauta ne tikai trūces zona, bet arī nieres un aknas, no kuras atkarīga asins attīrīšana no metabolisma produktiem un uzlabot limfātiskās sistēmas produktivitāti. Pie vairākām trūcēm īpaši ieteicams izmantot aparātu Vitafon Aktiv kopā ar vispārējā organisma resursu atbalsta matraci.

Kā organismam palīdz “Vitafons”?

“Vitafons” iedarbojas uz pataloģijas vietu organismam dabīgā, mehāniskas mikrovibrācijas ceļā. Tas uzlabo vielu mikrocirkulāciju šūnās, audos. Mehāniskā mikrovibrācija – tas ir vitāli svarīgs organisma resurss. Šis biofiziskā enerģijas veida deficīts bremzē atveseļošanās procesus un pastiprina sāpju sajūtas. Aparātu “Vitafon” iedarbība principiāli atšķiras no citiem fizioterapijas aparātiem. “Vitafons” papildina organisma vitāli svarīgo biofizikālo mehānisko mikrovibrāciju resursu deficītu, tādēļ tā lietošana ir efektīva un droša.

Vai var gadīties tā, ka “Vitafons” nepalīdz?

Pie starpskriemeļu diska trūces un osteohondrozes “Vitafons” ir sevišķi efektīvs un praktiski palīdz visiem. Atšķirība tikai reabilitācijas pakāpē un procedūru skaitā, ko nepieciešams veikt vēlamā rezultāta sasniegšanai. Rezultāts būs atkarīgs no procedūrām veltītā laika un starpskriemeļu diska degradācijas pakāpes.

Vai “Vitafons” var nodarīt kaitējumu veselībai?

“Vitafons ” principā nevar kaitēt veselībai, jo iedarbojas ar tādu pašu mikrovibrāciju, kā tas, kas veidojas audos pie maksimāla muskuļu sprieguma. Veicot procedūru, mēs sniedzam organismam, tam dabīgus un tīrus biofiziskus mehāniskos mikrovibrāciju resursus. “Vitafona” 20 gadu izmantošanas laikā, nav novērots neviens gadījums, kad tiktu nodarīts kaitējums veselībai. Īslaicīga sāpīguma pastiprināšanās, kas reizēm rodas 3 – 4 dienas pēc hroniskas saslimšanas ārstēšanas uzsākšanas, kā arī pēc ilgstošas pretsāpju līdzekļu lietošanas, iespējams, ka tas ir nepieciešamais organisma normālas reakcijas atjaunošanas posms.

Vai var samazināt procedūru laiku?

Parasti procedūra, kas ieguvusi nosaukumu “fonēšana’’, ilgst apmēram pusstundu. Vienas procedūras laikā tiek fonētas vairākas vietas, “Vitafons” aizpilda vitāli svarīgu organisma resursa deficītu, un, ja aizpildījums nebūs pietiekošs, tad arī efekts, atbilstoši, būs zemāks. Tomēr, vienas procedūras laiku var samazināt uz procedūru skaita nedēļā daudzuma palielināšanas rēķina, vai izmantot aparātu modeļus ar lielāku vibrofonu skaitu.

Vai pastāv kontrindikācijas “Vitafona” izmantošanai?

Pastāv kontrindikācijas fizioterapijai: “Vitafonu” nav ieteicams izmantot ļaundabīgu jaunveidojumu rajonā, pie akūtām infekcijas slimībām, ja ķermeņa temperatūra augstāka par 38.5 grādiem. Par cik mikrovibrācija no vibrofona izplatās ne tālāk, kā par 10 cm, tad “Vitafonu” var izmantot vietās, kurām nav kontrindikāciju, un tas var būt visai noderīgs organismam. Tā, piemēram, fonēšana nieru rajonā uzlabo visu muskuļu resursu stāvokļa uzlabošanos uz urīnskābes paātrinātas izvadīšanas no organisma un asins elektrolīta sastāva uzlabošanās. (PH).

Vai var izmantot “Vitafonu” kopā ar citu ārstēšanu?

“Vitafona” izmantošana labi apvienojama ar visām ārstēšanas metodēm, ja tās nozīmētas pareizi. Turklāt jāņem vērā, ka “Vitafona” iedarbības rajonā palielinās mikrocirkulācija, un kopā ar to palielinās medikamentozo vielu koncentrācija. Tādēļ apvienojot ārstēšanu, parasti medikamentu devas pakāpeniski samazina.