Visbiežāk sāpes mugurā parādās liela daudzuma muskuļu audu bojāejas rezultātā. Muguras muskuļi vada ne tikai ķermeņa stāvokli, bet pilda arī vēl vienu ļoti svarīgu funkciju: tie centrē muguras kanālu, samazinot slodzi uz starpskrirmeļu diskiem. Muguras smadzeņu aizsardzība – bez šaubām uzdevums, kurš jāpilda pat ar muskuļu šūnu bojāejas cenu. Ja tas noticis, tad attīstās procesi, kuru rezultātā parādās sāpes. “Vitafon” aparātu izmantošana, pateicoties to biofiziskajam mikrovibrācijas efektam, palīdz ātri atjaunot muskuļu resursus, noņemt sāpes un izvairīties no turpmākajiem sarežģījumiem.

Mugurkaula loma

Zīm. 1. Mugurkaula loma slimību rašanās procesā

Sāpju rašanās iemesls un vieta

Sāpes rodas ievērojama audu spiediena palielināšanās rezultātā, kas var paaugstināties kā organisma reakcija, tā arī mehāniskas saspiešanas rezultātā, vietās, kur ir sāpju receptori. Visiem audiem nav šādu receptoru, tādēļ sāpes var parādīties jau komplikāciju attīstības stadijā.

Sāpes mugurā kā organisma reakcijas rezultāts

Ja kādas muguras muskuļu grupas izrādīsies novājinātas, tad pat pie nelielām slodzēm muskuļu šūnas ies bojā biežāk. Turklāt palielinās slodze uz atlikušajām šūnām, un palielināsies to bojāejas risks. Organisms spiests veikt ārkārtas pasākumus, lai izvairītos no komplikācijām. Šim nolūkam organisms palielina audu spiedienu. Šādai organisma piespiedu reakcijai, neskatoties uz tās sāpīgajām izpausmēm, ir trīs svarīgi pozitīvi efekti. Pie spiediena parādīšanās audos nonāk vairāk resursu un palielinās attālums starp šūnām. Tas paātrina resursu piegādi pārslogotām muskuļu šūnām, atvieglo imūno šūnu virzību un paātrina reģenerāciju. Spiediena palielināšanās izraisa daudz agrīnāku sāpju reakciju, kas ierobežo tādas ķermeņa kustības un ķermeņa stāvokli, pie kura uz novājinātiem muskuļiem rodas galvenā slodze.

Pie spiediena parādīšanās audos nonāk vairāk resursu un palielinās starpšūnu fonācija, izmantojot ierīci “Vitafon”, ļauj sasniegt imūno un reģeneratīvo procesu aktivāciju ietekmes zonā pie mazāka audu spiediena. Rezultātā muskuļi atjaunojas ātrāk ar mazāku sāpīgumu. Vienlaicīgi samazinās daudz smagāku seku risks.

 

Sāpes mugurā kā audu saspiešanas rezultāts

Pie starpskriemeļu diska trūces izveidošanās, var notikt audu saspiešana izvirzīšanās virzienā. Tas izraisa asas un spēcīgas sāpes. Un, kaut arī, lielākā daļa trūču var tikt reabilitēta bez operācijas, jāatceras, ka dažos gadījumos nepieciešama nekavējoša ķirurģiskā palīdzība, un konkrēti, pie akūtas urīna aizturēšanas un apakšējo ekstremitāšu paralīzes.

Sāpes mugurā, kā sekundāro efektu un organisma reakciju rezultāts

Starpskriemeļu diskam un pašiem skriemeļiem nav sāpju receptoru. To degradācija notiek pakāpeniski un nesāpīgi. Rezultātā uz skriemeļu ķermeņu virsmas var parādīties pietiekoši asi izgulsnējumi – osteofīti, bet diska apvalks var kļūt mazāk izturīgs. Tas viss rada papildus riskus šūnu bojāejai apkārtējos audos. Novājinātie starpskriemeļu diski palielina slodzi uz centrējošiem muskuļiem. Rezultātā, muskuļu audu bojāeja un apvalku plīsums ar izveidojušos diska trūci var rasties pie mazākas slodzes. Mīkstie audi var traumēties no asām osteofītu malām, ja uz tiem tiek spiests pie lieliem ķermeņa pagriezieniem un nolikšanās. Tieši tādēļ parastā masāža kontrindicēta pie sāpēm mugurā.

Kā organismam palīdz “Vitafons”?

“Vitafons” iedarbojas uz pataloģijas vietu organismam dabīgā, mehāniskas mikrovibrācijas ceļā. Tas uzlabo vielu mikrocirkulāciju šūnās, audos. Mehāniskā mikrovibrācija – tas ir vitāli svarīgs organisma resurss. Šis biofiziskā enerģijas veida deficīts bremzē atveseļošanās procesus un pastiprina sāpju sajūtas. Aparātu “Vitafon” iedarbība principiāli atšķiras no citiem fizioterapijas aparātiem. “Vitafons” papildina organisma vitāli svarīgo biofizikālo mehānisko mikrovibrāciju resursu deficītu, tādēļ tā lietošana ir efektīva un droša.

Vai var gadīties tā, ka “Vitafons” nepalīdz?

Pie starpskriemeļu diska trūces un osteohondrozes “Vitafons” ir sevišķi efektīvs un praktiski palīdz visiem. Atšķirība tikai reabilitācijas pakāpē un procedūru skaitā, ko nepieciešams veikt vēlamā rezultāta sasniegšanai. Rezultāts būs atkarīgs no procedūrām veltītā laika un starpskriemeļu diska degradācijas pakāpes.

Vai “Vitafons” var nodarīt kaitējumu veselībai?

“Vitafons ” principā nevar kaitēt veselībai, jo iedarbojas ar tādu pašu mikrovibrāciju, kā tas, kas veidojas audos pie maksimāla muskuļu sprieguma. Veicot procedūru, mēs sniedzam organismam, tam dabīgus un tīrus biofiziskus mehāniskos mikrovibrāciju resursus. “Vitafona” 20 gadu izmantošanas laikā, nav novērots neviens gadījums, kad tiktu nodarīts kaitējums veselībai. Īslaicīga sāpīguma pastiprināšanās, kas reizēm rodas 3 – 4 dienas pēc hroniskas saslimšanas ārstēšanas uzsākšanas, kā arī pēc ilgstošas pretsāpju līdzekļu lietošanas, iespējams, ka tas ir nepieciešamais organisma normālas reakcijas atjaunošanas posms.

Vai var samazināt procedūru laiku?

Parasti procedūra, kas ieguvusi nosaukumu “fonēšana’’, ilgst apmēram pusstundu. Vienas procedūras laikā tiek fonētas vairākas vietas, “Vitafons” aizpilda vitāli svarīgu organisma resursa deficītu, un, ja aizpildījums nebūs pietiekošs, tad arī efekts, atbilstoši, būs zemāks. Tomēr, vienas procedūras laiku var samazināt uz procedūru skaita nedēļā daudzuma palielināšanas rēķina, vai izmantot aparātu modeļus ar lielāku vibrofonu skaitu.

Vai pastāv kontrindikācijas “Vitafona” izmantošanai?

Pastāv kontrindikācijas fizioterapijai: “Vitafonu” nav ieteicams izmantot ļaundabīgu jaunveidojumu rajonā, pie akūtām infekcijas slimībām, ja ķermeņa temperatūra augstāka par 38.5 grādiem. Par cik mikrovibrācija no vibrofona izplatās ne tālāk, kā par 10 cm, tad “Vitafonu” var izmantot vietās, kurām nav kontrindikāciju, un tas var būt visai noderīgs organismam. Tā, piemēram, fonēšana nieru rajonā uzlabo visu muskuļu resursu stāvokļa uzlabošanos uz urīnskābes paātrinātas izvadīšanas no organisma un asins elektrolīta sastāva uzlabošanās. (PH).

Vai var izmantot “Vitafonu” kopā ar citu ārstēšanu?

“Vitafona” izmantošana labi apvienojama ar visām ārstēšanas metodēm, ja tās nozīmētas pareizi. Turklāt jāņem vērā, ka “Vitafona” iedarbības rajonā palielinās mikrocirkulācija, un kopā ar to palielinās medikamentozo vielu koncentrācija. Tādēļ apvienojot ārstēšanu, parasti medikamentu devas pakāpeniski samazina.